Our team
Członkowie Zespołu realizującego projekt
Projekt jest realizowany przez członków zespołu badawczo-rozwojowego, w skład którego wchodzą młodzi naukowcy (<35 roku życia) specjalizujący się w tematyce poszczególnych etapów opracowywanego rozwiązania. Zespół badawczo-rozwojowy jest intensywnie wspierany przez doświadczonych specjalistów stanowiących wsparcie w kluczowych kwestiach.
Mariusz Wądrzyk, dr inż.
Pracownik Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie specjalizujący się w wykorzystaniu metod chemicznych oraz termochemicznych dla wydajnego pozyskiwania użytecznych bioproduktów z różnego rodzaju odpadów organicznych. Autor ponad 50 prac naukowych z dziedziny biopaliw, bioproduktów i opracowania nowych metod ich pozyskiwania, z czego ponad 20 w czasopismach indeksowanych (Scopus, WoS). Uczestnik staży zagranicznych m.in. w University of Twente (Holandia) czy Ivey Business School (Kanada). Kierownik oraz współwykonawca projektów finansowanych przez NCN, NCBR oraz zleconych przez przedstawicieli przemysłu.
Kierownik projektu. Kontakt bezpośredni: wadrzyk@agh.edu.pl
Katarzyna Świątek, mgr inż.
Absolwentka kierunku Technologia chemiczna. Uczestniczka studiów doktoranckich w University of Hohenheim w Niemczech. Specjalizacja: hydroliza biomasy lignocelulozowej, pozyskiwanie związków platformowych
Członek zespołu badawczo-rozwojowego. Zaangażowana szczególnie w dobór warunków ekstrakcji i hydrolizy przetwarzanych odpadów spożywczych.
Dominik Wierzbicki, dr inż.
Pracownik Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Uczestnik licznych staży zagranicznych w prestiżowych jednostkach naukowych m.in. Paul Scherrer Institute w Szwajcarii i Sorbonne University we Francji. Autor licznych indeksowanych prac z tematyki zastosowania katalizy w procesach przemysłowych.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego. Zaangażowany szczególnie w dobór katalizatorów w procesie katalitycznej hydrogenacji cukrów.
Przemysław Maziarka, mgr inż.
Absolwent kierunku Technologia chemiczna. Uczestnik studiów doktoranckich w Ghent University w Belgii. Autor licznych prac badawczych z zakresu charakterystyki i praktycznego wykorzystania bioproduktów w warunkach przemysłowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach o wysokiej wartości współczynnika Impact Factor.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego. Zaangażowany szczególnie w określenie możliwości wykorzystania bioproduktów dla zrównoważenia surowcowo-energetycznego technologii.
Przemysław Grzywacz, dr inż.
Pracownik Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Autor licznych publikacji, jak również wyróżnionej pracy doktorskiej w tematyce konwersji paliw stałych do użytecznych produktów alternatywnych. Specjalista w zakresie procesów pirolizy i zgazowania paliw konwencjonalnych i alternatywnych.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego. Zaangażowany szczególnie w określenie możliwości wykorzystania bioproduktów dla zrównoważenia surowcowo-energetycznego technologii.
Maciej Olszewski, mgr inż.
Absolwent kierunku Technologia chemiczna. Uczestnik studiów doktoranckich w University of Hohenheim w Niemczech. Autor licznych prac badawczych z zakresu charakterystyki i praktycznego wykorzystania biowęgli jako paliw alternatywnych oraz rozwoju koncepcji biorafineri. Autor licznych publikacji w międzynarodowych czasopismach o wysokiej wartości współczynnika Impact Factor.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego. Zaangażowany szczególnie w integrację oraz optymalizację całego rozwiązania.
Rafał Janus, dr inż.
Adiunkt w Katedrze Technologi Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Autor licznych publikacji w zakresie syntezy nośników katalitycznych, w tym szczególnie wysokoporowatych materiałów krzemionkowych oraz nanoreplik węglowych, opublikowanych w najlepszych czasopismach międzynarodowych. Specjalista w zakresie procesów katalitycznych w produkcji biopaliw i biokomponentów zaawansowanych. Autor międzynarodowego patentu w zakresie opracowania nowej metody syntezy nanoreplik węglowych.
Specjalista wspierający działania zespołu badawczo rozwojowego. Zaangażowany szczególnie w optymalizację warunków procesów katalitycznych, jak również syntezę wykorzystywanych katalizatorów.
Marek Lewandowski, prof. dr hab. inż.
Profesor Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Uznany międzynarodowy specjalista w zakresie realizacji katalitycznych procesów wodorowych w układzie przepływowym, szczególnie procesów hydrodesulfuryzacji, hydrodeoksygenacji oraz hydrodenitrogenacji. Autor licznych publikacji w zakresie katalizy procesów chemicznych opublikowanych w czasopismach o wysokim współczynniku Impact Factor m.in. Applied Catalysis B (IF=19.5). Uczestnik staży m.in. w Sorbonne University we Francji czy University of Bath w Wielkiej Brytanii. Profesor M. Lewandowski posiada również bardzo duże doświadczenie przemysłowe jak również w zakresie wdrażania technologii.
Specjalista wspierający działania zespołu badawczo rozwojowego. Zaangażowany szczególnie w optymalizację warunków procesów katalitycznych, jak również zwiększenie gotowości technologicznej rozwiązania.
Łukasz Korzeniowski, mgr inż.
Absolwent kierunku Technologia chemiczna. Doktorant Szkoły Doktorskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Zainteresowanie naukowe związane głównie z procesami katalitycznymi do produkcji biopaliw jak również możliwością wykorzystania stałych bioproduktów do procesów przemysłowych.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego wspierający działania związane z hydrogenacją ekstraktów do alkoholi cukrowych.
Marek Plata, mgr inż.
Absolwent kierunku Technologia chemiczna. Doktorant Szkoły Doktorskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Zainteresowanie naukowe związane głównie z możliwością uszlachetniania produktów ciekłych termochemicznej konwersji do zaawansowanych biokomponentów.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego wspierający działania związane z termochemiczną konwersją pozostałości poekstrakcyjnych/pohydrolitycznych.
Kamila Zaborowska, mgr inż.
Absolwentka kierunku Technologia chemiczna. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie. Zainteresowanie naukowe związane głównie z procesami katalitycznymi w technologii produkcji zaawansowanych biokomponentów i bioproduktów.
Członek zespołu badawczo-rozwojowego wspierający działania związane z produkcją alkoholi cukrowych i integracji procesu.