REALIZACJA
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie to jedna z czołowych uczelni technicznych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a działający w ramach AGH Wydział Energetyki i Paliw to jedna z wiodących jednostek naukowych aktywna w opracowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii chemicznej i energetyki.
Jednostka organizacyjna wyposażona jest w unikatową infrastrukturę badawczą pozwalającą na realizację prac dla osiągnięcia celów niniejszego projektu poprzez przeprowadzenie zaplanowanej kaskady procesów i charakterystykę uzyskanych bioproduktów.
Konwersja
Instalacje do realizacji procesów konwersji
Procesy konwersji są realizowane m.in. z wykorzystaniem przepływowego układu laboratoryjny skonfigurowanego do katalitycznego hydrotreatingu (do 350 bar i 500 °C), ale także z wykorzystaniem autoklawów okresowych wysokociśnieniowych/wysokotemperaturowych o różnej objętości (10-500 ml) oraz układu laboratoryjnego do badania kinetyki procesu zgazowania produktów stałych;
Analiza
Analizatory instrumentalne
W projekcie wykorzystywane są zaawansowane techniki instrumentalne do badania składu jakościowego i ilościowego uzyskiwanych bioproduktów płynnych i gazowych, jak również charakterystyki testowanych katalizatorów heterogenicznych m.in. HPLC z detekcją RID oraz UV-Vis, analiza elementarna, GC z detekcją FID i TCD, sprzężony układ GC z detekcją MS, spektrometrii w zakresie środkowej podczerwieni, analizator TOC, kalorymetr.
Uszlachetnianie
Zestawy do badania parametrów fizykochemicznych
Układy do realizacji procesów fizycznych oraz oznaczenia parametrów fizykochemicznych produktów ciekłych m.in. rozdziału na drodze destylacji pod ciśnieniem atmosferycznym oraz obniżonym, gęstości, lepkości, właściwości niskotemperaturowych, czy zawartości wody.